Aktualności
SPOTKANIE Z WETERANAMI W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH
19.01.2018
W dniu 18 stycznia 2018 roku przedstawiciele Centrum Weterana odwiedzili Akademię Wojsk Lądowych w ramach kolejnej prelekcji z cyklu Spotkanie z Weteranem.

Tym razem tematem przewodnim był udział Wojska Polskiego w Misjach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana wprowadził podchorążych w tematykę misji pokojowych począwszy od powołania ONZ, przez udział Polaków w misji na Bliskim Wschodzie w latach 70-tych, aż do współczesności. 
W prelekcji wzięli udział goście, przedstawiciele misji  ONZ, którzy opowiedzieli podchorążym AWL o swoich doświadczeniach misyjnych. Pani Lucyna OSUCH-OSTASZEWSKA, pielęgniarka z misji w Egipcie wspominała o trudach misyjnych, rozłące i radiu „Słońce” które uprzyjemniało Polakom służbę w odległym kraju. Następnie płk w st. spocz. Wojciech AKSAMIT przybliżył realia misji UNDOF na wzgórzach Golan, a chor. rez. Mariusz SYBILSKI służbę w Centrum Łączności w Południowym Libanie.
Na zakończenie płk Narloch wręczył przedstawicielom Centrum Weterana w imieniu Komendanta AWL gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki pamiątkowe tabliczki.
Nie jest to nasze ostatnie spotkanie z podchorążymi AWL. Niedługo odwiedzimy ich w towarzystwie innych ciekawych gości.
 
M. Sybilski