Aktualności
CENTRUM WETERANA Z WIZYTĄ W CZĘSTOCHOWIE
19.10.2017
17 października 2017 roku gościliśmy w Częstochowie z cyklem wykładów o polskich misjach zagranicznych. Spotkaliśmy się z uczniami klas mundurowych w sali widowiskowej znajdującej się w Muzeum Medali i Monet z Janem Pawłem II w Częstochowie.

Kustosz muzeum, Pan Krzysztof Witkowski przyjął nas gościnnie i w oczekiwaniu na przybycie młodzieży pokazał nam swojej zbiory. Było to absolutnie niesamowite doświadczenie. Polecamy odwiedzić to miejsce wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę do Częstochowy.
Zanim Centrum Weterana rozpoczęło swoje wystąpienie, głos zabrał ppłk Adrian Klimek, Komendant WKU Częstochowa. Następnie Szef Wydziału Rekrutacji WKU pan major Andrzej Kowalski przybliżył młodzieży nowe formy pełnienia służby wojskowej ze szczególnym uwzględnieniem Wojsk Obrony Terytorialnej.
Po tych wystąpieniach Pan mł. chor. rez. Andrzej Korus z Centrum Weterana przedstawił historię polskich misji zagranicznych. Misji na które ojczyzna wysyłała swoich żołnierzy, żeby wypełnili zobowiązania sojusznicze i strzegli pokoju na świecie.
Młodzież przysłuchiwała się prelekcji z dużym zainteresowaniem. Była to dla nich doskonała, niestandardowa lekcja historii. Mamy nadzieję, że niektórzy z tych uczniów w przyszłości zdecydują się na zawodową służbę wojskową.