Aktualności
MECZ GORTAT TEAM KONTRA WOJSKO POLSKIE
30.07.2017
30 lipca 2017 roku na Łódzkiej Atlas Arenie odbył się mecz towarzyski koszykówki pomiędzy zespołem gwiazd z Marcinem Gortatem na czele przeciwko reprezentacji Wojska Polskiego.

To już szóste spotkanie zorganizowane w Polsce przez znanego koszykarza Washington Wizards. Na początku Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz przywitał zespoły oraz mieszkańców Łodzi. Marcin Gortat przekazał na ręce ministra plakat z podpisami zawodników biorący udział w tegorocznej edycji. Minister zaś zrewanżował się pamiątkowym ryngrafem.
Mecz toczył się w atmosferze rywalizacji. Ostateczny wynik ustali się w ostatnich minutach meczu. Mimo duże przewagi przez większość gry Wojsko Polskie w ostatnich minutach oddało prowadzenie. Ostatecznie zwyciężył Gortat Team wynikiem 77:71.
Ważnym akcentem podczas gry było przedstawienie obecnych na widowni gości honorowych, uczestniczek powstania warszawskiego - łączniczki Szarych Szeregów Gryzeldy Studzińskiej ps. Zela i sanitariuszki Krystyny Marii Wilk-Bielskiej ps. Stynka. Trybuny przywitały panie owacjami na stojąco.
Mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie jest ważnym wydarzeniem łączącym środowisko żołnierzy z gwiazdami i sportowcami. Marcin Gortat nie raz pokazał, że wspiera wojsko i weteranów a wojsko odwdzięcza się gorącym dopingiem w rozgrywkach NBA.