Aktualności
Przedwakacyjna wizyta w Jaworznie
20.06.2017
W dniu 13 czerwca 2017 r. na zaproszenie WKU w Katowicach, uczestniczyliśmy w V Ogólnopolskim Zjeździe Szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego.

    Zjazd odbywał się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej p. Andrzeja DUDY. Sala Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie okazała się za mała dla ponad pięciuset uczniów. Wielu z nich siedziało na podłodze. Przez półtorej godziny kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji opowiadał zgromadzonej młodzieży o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych oraz roli Centrum Weterana. Na wielkim ekranie pojawiały się fotografie przedstawiające codzienną, żołnierską służbę poza granicami państwa. W trakcie spotkania zapalono trzy znicze poświęcone pamięci żołnierzy poległych i zmarłych w Afganistanie, Iraku i innych misjach w których pełnili służbę. Na dźwięk sygnału „Śpij Kolego” wszyscy powstali z miejsc. Spotkanie było także doskonałym sposobem na sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat misji. Uczniowie byli rewelacyjni !

Poprawne odpowiedzi nagrodzono upominkami od Centrum Weterana, Dowództwa Operacyjnego SZ RP oraz firmy „Taktyka i Strategia” Wojciecha ZALEWSKIEGO. Oprócz albumu oraz gry planszowej, najlepsze odpowiedzi nagrodzono kolczykami (dla dziewczyn) wykonanymi własnoręcznie z łusek przez specjalistkę z Zespołu Edukacji i Tradycji p. Agatę RING. WKU w Katowicach serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie pozostanie na długo w pamięci uczniów.

>>>GALERIA<<<